Șofer din Rep. Moldova lăsat fără permis de polițiștii sălăjeni pentru viteză
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Un bărbat din Republica Moldova a rămas fără permis pentru 4 luni, după ce a fost depistat de polițiști în trafic, în timp ce conducea cu viteză excesivă.
Sâmbătă, 22 aprilie a.c., la ora 13.49, pe D.N. 1 C, în localitatea sălăjeană Bârsău Mare, a fost depistat în trafic un bărbat de 59 de ani, din Republica Moldova, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 127 de km/h, înregistrată radar, în zona de limitare a vitezei de deplasare la 50 de km/h.
Conducătorul auto care a depăşit limita legală de viteză cu peste 70 de km/h a fost sancţionat contravenţional cu 9 – 20 de puncte amendă şi cu suspendarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru 120 de zile.