Talentați, creativi și pasionați de arta plastică. Sunt copiii înscriși la cercul de pictură ZalăuArt.
![👩🎨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tee/1/16/1f469_200d_1f3a8.png)
![🧑🎨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbf/1/16/1f9d1_200d_1f3a8.png)
87 de copii cu vârsta cuprinsă între 8 și 18 ani participă la cursurile organizate la cercul de pictură Zalău Art, care funcționează în cadrul Casei Municipale de Cultură și este coordonat de domnul profesor pictor Dumitru Costălaș.
![🖼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4e/1/16/1f5bc.png)
Copiii își desfășoară activitatea săptămânală de pregătire în Clădirea Transilvania, corp C, iar creațiile acestora pot fi admirate în expoziții cu ocazia diferitelor evenimente.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Toate materialele necesare desfășurării activității sunt asigurate de Primăria Municipiului Zalău.