Trei persoane rănite într-un accident rutier în Crișeni
Ieri, 16 aprilie a.c., în jurul orei 18.55, pe drumul județean 108 D, în localitatea Gârceiu, o femeie de 38 de ani, din localitatea Jibou, in timp ce conducea un autoturism, pe directia Zalău – Cehu Silvaniei, în împrejurări ce urmează a fi stabilite din cercetări, ar fi pătruns pe sensul opus de circulație și nu s-ar fi asigurat corespunzător la efectuarea virajului spre dreapta, intrând în coliziune cu un autoturism care circula pe aceeași direcție, condus de un bărbat de 44 de ani, din municipiul Zalău.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/434051996_1001371421667962_4111857270804837530_n.jpg)
În urma accidentului rutier, femeia de 38 de ani, precum și un bărbat de 51 de ani și o minoră în vârstă de 13 ani, pasageri în primul autoturism, au suferit leziuni pentru îngrijirea cărora au fost transportați la o unitate medicală.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/Banner-Dreapta-Unita-780-x-150-1.jpg)
Polițiștii Biroului Rutier continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)