Un pompier de la ISU Sălaj, campion al MAI la tenis de masă
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Doi pompieri sălăjeni, au participat la etapa finala a Campionatului de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne, competiție care s-a desfășurat în perioada 28-30.03.2023, în municipiul Bistrița.
Competiția la care au participat peste 120 de sportivi, a fost dificilă, cpt. Labo Alexandru și plt. adj. Fărcaș Dan luptând pentru a câștiga cât mai multe meciuri.
La finalul competiției, la categoria de vârstă între 35-45 ani, Fărcaș Dan a obținut locul 1, iar la categoria sub 35 de ani, Labo Alexandru a obținut locul 4.