VIDEO| Dinamo a făcut spectacol în meciul cu Clinceni. Vlad Morar, hat-trick în zece minute

Dinamo a făcut spectacol cu Academica Clinceni, în etapa a șaptea din play-out. „Câinii”, care nu mai puteau oricum să evite barajul, s-au impus cu 5-1, după 0-0 la pauză. Vlad Morar a reușit un hat-trick în 10 minute.

Dinamo – Academica Clinceni 5-1. Ilfovenii au înscris primul gol după 9 meciuri

Dinamoviștii au început în forță partida, iar după un gol anulat al lui Ivanovski, au urmat ocaziile lui Matei și Torje. Filip a ratat apoi o ocazie uriașă, singur cu portarul, iar Bordușanu nu l-a putut învinge pe Bolboașă.

Dinamo – Academica Clinceni 5-1. „Câinii” vor juca barajul

După 0-0 la pauză, în repriza sescundă s-au dat 6 goluri. Ivanovski a deschis scorul în minutul 55, iar Ivanov a făcut 2-0 peste 3 minute.

Torje a avut șansa să de agolul anului, din foarfecă, dar portarul a fost la post. Vlad Morar a reușit apoi trei goluri rapide și a închis tabela de marcaj la 5 pentru Dinamo.

Cei care au închis tabela au fost ilfovenii, cu golul de 5-1, marcat de Massaro.