Primăria Zalău organizează spectacolul ,,Mărțișoare muzicale” pentru victimele războiului din Ucraina
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/02/banner-fort-silvan-nou-300x56.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
Primăria Municipiului Zalău și Casa Municipală de Cultură Zalău, vă invită la spectacolul ,,Mărțișoare muzicale” în data de 30 martie, ora 18:00, în sala de spectacole din Clădirea Transilvania, invitat special Ionuț Fulea. Biletele se pot achiziționa de la sediul Casei Municipale de Cultură după următorul program: de luni până joi de la 8:00-18:00 și vineri de la 8:00-13:00. Biletele achiziționate pentru spectacolul din data de 8 martie rămân valabile.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/03/275906402_117829490838852_4302834681061717391_n-214x300.jpg)
Pentru a veni în sprijinul victimelor războiului din Ucraina, Casa Municipală de Cultură în parteneriat cu Crucea Roșie, va organiza o strângere de fonduri prin scoaterea la licitație a unor tablouri pictate de cursanții cercului de pictură ZalăuArt (donații se pot face și înafara licitației).