Bărbatul resuscitat aseară la ieșire din Zalău, nu a putut fi salvat și a decedat
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Bărbatul căruia i s-a făcut brusc rău aseară, în timp ce era pasager într-un SUV înmatriculat în județul Sălaj, nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a decedat.
Bărbatul avea 57 de ani și se afla pasager într-un SUV, iar în zona sensului giratoriu provizoriu la ieșire din Zalău spre Aghireș i s-a făcut brusc rău.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
Autoturismul a fost oprit imediat, iar pasagerul a ieșit din mașină și a căzut la pământ. Din păcate bărbatului i se făcuse rău și a intrat în stop cardio respirator. Imediat au fost chemate în ajutor Poliția și SMURD-ul.
La fata locului a intervenit un echipaj de la Politia Rutiera Zalău si un echipaj Smurd. Barbatul în cauză a fost resuscitat de catre echipajul medical, însă din păcate victima nu a răspuns pozitiv și a fost declarat decedat.