Victorie pentru SCO Jibou în partida contra Rapid Zimbor, scor final 3-0
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
În prima etapă din returul Ligii a IV – AJF Sălaj, echipa de fotbal a orașului Jibou, S.C.O Jibou a reușit să câștige toate cele 3 puncte puse în joc în meciul disputat sâmbătă împotriva echipei Rapid Zimbor. Conducerea clubului transmite că este mândră de jucători și de efortul lor susținut depus pe teren.
![🎙️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2b/1/16/1f399.png)
![⚽️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taf/1/16/26bd.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
![📋](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2b/1/16/1f4cb.png)
Au mai evoluat: Denis Modi și Răzvan Horvath.
Antrenor: Narcis Brîndușe.
Director sportiv: Vasile Pocol.
Președinte: Florin Nechita.