Cercetat penal pentru conducere sub influența alcoolului
La data de 13 aprilie a.c., la ora 11.46, pe drumul comunal 17, în localitatea sălăjeană Domnin, polițiștii Secției nr. 3 Poliție Rurală Jibou au oprit în trafic pentru control un tractor, condus de un bărbat de 60 de ani, din localitatea Bârsa, județul Sălaj.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/FF_IC_648X475.jpg)
În urma testării cu aparatul etilotest, s-a constatat că bărbatul prezenta o concentrație alcoolică de 0,96 mg/l alcool pur în aerul expirat. Celui în cauză i-au fost recoltate probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/Banner-Dreapta-Unita-780-x-150-1.jpg)
Polițiștii din Jibou au întocmit în cauză dosar penal, sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)