Cercetată penal pentru folosirea unui minor în scop de cerșetorie
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Marți, 7 februarie a.c., la ora 13.40, polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției Municipiului Zalău, au depistat în parcarea unui supermarket din municipiul Zalău, o femeie de 32 de ani, din municipiul Zalău, în timp ce apela în mod repetat la mila clienților magazinului pentru a cere ajutor material sau pentru a obține foloase patrimoniale, folosindu-se în acest scop de prezența unui minori cu vârsta de 8 luni.
Față de aceasta, polițiștii sălăjeni au întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de folosirea unui minor în scop de cerșetorie.