Conducerea Spitalului Județean Zalău reacționează după ce procurorii au făcut percheziții într-un dosar de corupție
Având în vedere informațiile recente apărute în mass-media cu privire la perchezițiile de la Spitalul Județean de Urgență Zalău, reprezentanţii unității medicale comunică următoarele:
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Spitalul Județean de Urgență Zalău este condus de către Rodica Albert care este manager interimar numită de Consiliului Județean Sălaj. Rodica Albert este soția primarului Nicolae Albert de la Fildu de Jos, un primar traseist care a migrat de la PSD la PNL înainte de alegerile locale din anul 2020.