Dari Toma a absolvit un curs de formare pentru numirea în funcția de prefect și subprefect
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Prefectului judeţului Sălaj, Dari Toma, i-a fost înmânat, marţi, certificatul de absolvire a “Programului de formare specializată pentru numirea într-o funcție de demnitate publică de prefect și subprefect”, în cadrul unei ceremonii desfăşurate la Palatul Victoria.
Evenimentul a avut loc în prezenţa secretarului de stat Aneta Matei, a președintelui Institutului Național de Administrație (INA), Mihai Alexandru Ghigiu, a directorului general al Direcției Generale pentru Relațiile cu Instituțiile Prefectului (DGRIP), Teodor Gheorghe şi a preşedintelui Agenției Naționale a Funcționarilor Publici (ANFP), Vasile-Felix Cozma.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
Tot marţi, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, ministrul Lucian Bode i-a înmânat prefectului Dari Toma o diplomă de onoare pentru profesionalismul, dedicarea și consecvența în obținerea unor rezultate deosebite în activitatea profesională.