Depistat în trafic, în timp ce conducea cu permisul anulat
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Marți, 7 martie a.c., la ora 21.15, pe D.N. 1 H, în localitatea sălăjeană Hereclean, polițiștii Secției nr. 1 Poliție Rurală Zalău au depistat în trafic un bărbat de 28 de ani, din comuna Brăhășești, județul Galați care, la solicitarea legală a polițiștilor, nu a prezentat pentru control un document de identitate.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii sălăjeni au constatat că acesta avea permisul de conducere anulat, fără a avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice.
În cauză a fost întocmit dosar penal și polițiștii sălăjeni continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoană care nu posedă permis de conducere.