Dezamăgire! SCM Zalău a pierdut calificarea în Liga a II-a în ultimele secunde de joc

Dezamăgire totală pentru lumea fotbalului zălăuan după ce SCM Zalău a ratat calificarea în Liga a II-a.

Echipa condusă de George Zima a reușit să deschidă scorul în fața Unirea Dej și a condus toată partida.

În minutele de prelungire Unirea Dej a obținut o lovitură liberă la marginea careului, iar o centrare perfectă bătută la prima bară a fost transformată de dejeni. Astfel scorul partidei a fost 1-1, egalitate care a fost în favoarea Dejului, care s-a calificat în Liga a II-a.

Imediat după ce Unirea Dej a marcat golul calificării, pe teren s-au iscat mai multe conflicte între staff-ul celor două echipe.

Deși suporterii zălăuani s-au mobilizat exemplar pentru a susține echipa, din păcate SCM Zalău nu a reușit calificarea mult dorită în liga superioară.

Totuși jucătorii și conducerea clubului merită toate felicitări pentru tot ceea ce au făcut în lupta pentru promovare.