Echipa de juniori de la SCM ZALĂU, campioană europeană la karate
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/04/logo-fort-silvan.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/IMG-20210921-WA0004.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg)
În perioada 29 – 31 octombrie 2021 a avut loc în Serbia, la Belgrad, cea de-a 35 – a ediție a Campionatului European de Karate Tradițional. Printre echipele participante s-a numărat și SCM Zalău, care a obținut un rezultat de execepție.
Echipa formată din Nemeti Zoltan, Solyom Szilard și George Găvriluț, coordonată de sensei Călin Mărincaș a obținut titlul de campioană europeană la juniori în proba de kata.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/WhatsApp-Image-2021-09-30-at-10.52.53.jpeg)
”Este vorba despre un Campionat European, iar la aceste competiții participă doar cei mai buni. Sunt mulțumit de acest rezultat și așteptăm cu încredere viitoarele competiții”, a precizat Călin Marincaș.