Elevi și copii din peste 40 de unități de învățământ din județul Sălaj, fac cursurile online

Elevi/copii din 44 de școli, licee, grădinițe de peste tot din județul Sălaj fac cursurile în mediul online, datorită numărului mare de cazuri de COVID-19. Potrivit ultimelor date transmise de Instituția Prefectului, incidențaînregistrată la nivelul judetului Sălaj, la data de 15.10.2021 este de 7,08/1000 de locuitori.
102 persoane confirmate în ultimele 24 de ore;
11 persoane spitalizate, pe secţiile ATI;
–  trei decese(1 pers vaccinată / 2 pers. nevaccinate) înregistrate în ultimele 24 de ore
Număr elevi confirmaţi pozitivi în ultimele 24 de ore – 7
Număr profesori/personal auxiliar confirmaţi pozitivi în ultimele 24 de ore – 3
Număr clase/grupe suspendate – 18
Număr elevi confirmaţi pozitivi de la începutul semestrului – 345
Număr profesori/personal auxiliar unităţi învăţământ confirmaţi de la începutul semestrului – 160

Lista școli/clase cu activitate online – Județul SALAJ:

Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă ”Speranța” Zalău

  • III-IV.DMM – 12.10.2021 – 25.10.2021
  • IX. DMS – 14.10.2021 – 27.10.2021
  • X. (profesională) – 14.10.2021 – 27.10.2021
  • XI. (profesională) – 14.10.2021 – 27.10.2021
  • CP.DMS – 15.10.2021 – 28.10.2021

Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Șimleu Silvaniei

  • IX.B06.10.2021 – 19.10.2021
  • X.A06.10.2021 – 19.10.2021
  • XI.A04.10.2021 – 17.10.2021
  • XI.C04.10.2021 – 17.10.2021
  • XI.G06.10.2021 – 19.10.2021
  • XII.A06.10.2021 – 19.10.2021
  • XII.G04.10.2021 – 17.10.2021
  • IX.D11.10.2021 – 24.10.2021
  • X.H11.10.2021 – 24.10.2021
  • XII.C11.10.2021 – 24.10.2021
  • X.C13.10.2021 – 26.10.2021
  • X.B14.10.2021 – 27.10.2021
  • X.E14.10.2021 – 27.10.2021
  • XI.H14.10.2021 – 27.10.2021

Colegiul Național ”Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei

  • XII.E04.10.2021 – 15.10.2021
  • X.E06.10.2021 – 17.10.2021
  • XII.A15.10.2021 – 27.10.2021

Colegiul Tehnic ”Alesandru Papiu Ilarian” Zalău

  • IX.D04.10.2021 – 17.10.2021
  • XI.E04.10.2021 – 17.10.2021
  • XI.F04.10.2021 – 17.10.2021
  • XII.A04.10.2021 – 17.10.2021
  • XII.F04.10.2021 – 17.10.2021
  • IX.H06.10.2021 – 19.10.2021
  • X.B06.10.2021 – 19.10.2021
  • IX.G07.10.2021 – 20.10.2021
  • X.A07.10.2021 – 20.10.2021
  • X.G07.10.2021 – 20.10.2021
  • X.E11.10.2021 – 24.10.2021
  • XII.C11.10.2021 – 24.10.2021

Colegiul Tehnic ”Iuliu Maniu” Șimleu Silvaniei

  • XII.B04.10.2021 – 15.10.2021
  • X.B08.10.2021 – 21.10.2021

Grădinița cu Program Prelungit ”Căsuța cu Povești” Zalău

  • grupa mică Albinuțelor15.10.2021 – 28.10.2021
  • grupa mică Hărniceilor15.10.2021 – 28.10.2021

Grădinița cu Program Prelungit ”Ion Creangă” Zalău

  • grupa mijl. D – pp. 11.10.2021 – 24.10.2021
    grupa mijl. B – pp. 11.10.2021 – 24.10.2021

Grădinița nr.4 Zalău

  • grupa mică A 07.10.2021 – 20.10.2021

Grădinița cu Program Prelungit ”Pinochio” Zalău

  • grupa mare B 04.10.2021 – 17.10.2021

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Zalău

  • grupa mare Iepurași 04.10.2021 – 17.10.2021

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 3 Șimleu Silvaniei

  • grupa mare A 04.10.2021 – 17.10.2021
    grupa mică B 04.10.2021 – 17.10.2021

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5 Zalău

  • grupa mare-pp 02.10.2021 – 15.10.2021

Liceul de Artă ”Ioan Sima” Zalău

  • VII.A 14.10.2021 – 27.10.2021
    I.A 15.10.2021 – 28.10.2021

Liceul Ortodox ”Sf. Nicolae” Zalău

  • VI. 14.10.2021 – 27.10.2021

Liceul Pedagogic ”Gheorghe Șincai” Zalău

  • IX.A 04.10.2021 – 17.10.2021
    IX.B 05.10.2021 – 18.10.2021
    XI.D 04.10.2021 – 17.10.2021
    XI.C 07.10.2021 – 20.10.2021
    X.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    XI.E 10.10.2021 – 22.10.2021
    XII.E 11.10.2021 – 24.10.2021

Liceul Reformat ”Wesselenyi” Zalău

  • IX.B 06.10.2021 – 19.10.2021
    VI.A 05.10.2021 – 18.10.2021
    X.A 04.10.2021 – 17.10.2021
    XII.B 06.10.2021 – 19.10.2021

Liceul Tehnologic ”Cserey-Goga” Crasna

  • V.A 06.10.2021 – 19.10.2021

Liceul Tehnologic ”Gheorghe Pop de Băsești” Cehu Silvaniei

  • XI.A 04.10.2021 – 17.10.2021
    IX.C 07.10.2021 – 20.10.2021

Liceul Tehnologic ”Mihai Viteazul” Zalău

  • IX.F 06.10.2021 – 19.10.2021
    XI.F 07.10.2021 – 20.10.2021
    X.B 08.10.2021 – 21.10.2021
    X.A 15.10.2021 – 28.10.2021

Liceul Tehnologic ”Octavian Goga” Jibou

  • V.A 08.10.2021 – 21.10.2021

Liceul Tehnologic ”Petri Mor” Nușfalău

  • IX.A 02.10.2021 – 15.10.2021
    V.C 02.10.2021 – 15.10.2021
    X.A 02.10.2021 – 15.10.2021
    XI.A 02.10.2021 – 15.10.2021
    XIII.A 02.10.2021 – 15.10.2021
    CP.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    CP.B 08.10.2021 – 21.10.2021
    I.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    II.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    III.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    IV.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    V.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    VI.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    VI.B 08.10.2021 – 21.10.2021
    VII.A 08.10.2021 – 21.10.2021
    VIII.A 08.10.2021 – 21.10.2021

Liceul Tehnologic Nr. 1 Gâlgău

  • IV.A 15.10.2021 – 28.10.2021

Liceul Tehnologic Nr. 1 Surduc

  • X. (profesională) 08.10.2021 – 21.10.2021
    XI. (profesională) 08.10.2021 – 21.10.2021
    VII. 12.10.2021 – 25.10.2021

Liceul Teoretic ”Ion Agârbiceanu” Jibou

  • IX.A 06.10.2021 – 19.10.2021
    XII.A 06.10.2021 – 19.10.2021
    X.A 06.10.2021 – 20.10.2027
    XII.C 14.10.2021 – 27.10.2021

Școala Gimnazială ”Andrei Mureșanu” Cehu Silvaniei

  • VIII.A 07.10.2021 – 15.10.2021
    VI.B 04.10.2021 – 17.10.2021

Școala Gimnazială ”Corneliu Coposu” Zalău

  • CP.B 04.10.2021 – 15.10.2021
    VI.C 08.10.2021 – 21.10.2021
    VIII.A 11.10.2021 – 24.10.2021

Școala Gimnazială ”Gheorghe Lazăr” Zalău

  • VI.A 04.10.2021 – 17.10.2021
    VIII.A 04.10.2021 – 17.10.2021
    VII.C 07.10.2021 – 20.10.2021
    I.A 14.10.2021 – 27.10.2021

Școala Gimnazială ”Gyulaffy Laszlo” Cehu Silvaniei

  • III. 04.10.2021 – 17.10.2021

Școala Primară Ulciug

  • CP-III. (simultan) 11.10.2021 – 22.10.2021

Școala Gimnazială ”Horea” Cizer

  • III. 13.10.2021 – 26.10.2021

Școala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Zalău

  • CP.A 03.10.2021 – 16.10.2021
    I.B 06.10.2021 – 19.10.2021
    II.A 06.10.2021 – 19.10.2021

Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Jibou

  • II.A 08.10.2021 – 21.10.2021

Școala Gimnazială ”Marcus Aurelius” Creaca

  • CP-IV. (simultan) 12.10.2021 – 25.10.2021

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Zalău

  • CP.C 04.10.2021 – 17.10.2021
    I.F 06.10.2021 – 19.10.2021
    IV.A 06.10.2021 – 19.10.2021
    IV.F 06.10.2021 – 19.10.2021
    V.B 04.10.2021 – 17.10.2021
    V.C 06.10.2021 – 19.10.2021
    VI.C 04.10.2021 – 17.10.2021
    VIII.D 04.10.2021 – 17.10.2021
    III.D 07.10.2021 – 20.10.2021
    IV.C 07.10.2021 – 20.10.2021
    I.D 08.10.2021 – 21.10.2021
    VIII.F 11.10.2021 – 24.10.2021
    II.A 12.10.2021 – 25.10.2021
    V.E 14.10.2021 – 27.10.2021
    VII.F 14.10.2021 – 27.10.2021
    V.F 15.10.2021 – 28.10.2021

Școala Gimnazială ”Petre Dulfu” Sălățig

  • CP-IV. (simultan) 11.10.2021 – 22.10.2021
    V-VII. (simultan) 11.10.2021 – 22.10.2021
    VI-VIII. (simultan) 11.10.2021 – 22.10.2021

Şcoala Primară Noţig

  • CP-I. (simultan) 11.10.2021 – 22.10.2021
    II.-III.-IV, (simultan) 11.10.2021 – 22.10.2021

Școala Gimnazială ”Porolissum” Zalău

  • IV.A 12.10.2021 – 25.10.2021
    VIII.A 12.10.2021 – 20.10.2021
    III.A 13.10.2021 – 26.10.2021

Școala Gimnazială ”Silvania” Șimleu Silvaniei

  • IV.A 06.10.2021 – 19.10.2021
    I.D 07.10.2021 – 20.10.2021

Școala Gimnazială ”Simion Bărnuțiu” Bocșa

  • VI. 08.10.2021 – 21.10.2021

Școala Gimnazială ”Simion Bărnuțiu” Zalău

  • III.A 06.10.2021 – 19.10.2021
    IV.D 04.10.2021 – 17.10.2021
    VI.A 06.10.2021 – 19.10.2021
    VII.C 08.10.2021 – 21.10.2021
    VIII.C 08.10.2021 – 21.10.2021
    V.B 11.10.2021 – 24.10.2021
    VIII.A 11.10.2021 – 24.10.2021
    IV.C 11.10.2021 – 24.10.2021
    CP.A 14.10.2021 – 27.10.2021

Școala Gimnazială ”Szikszai Lajos” Șamșud

  • II. 06.10.2021 – 19.10.2021

Școala Gimnazială Nr. 1 Băbeni

  • CP-II.-III. 13.10.2021 – 26.10.2021

Școala Gimnazială Nr. 1 Bănișor

  • I. 11.10.2021 – 24.10.2021

Școala Gimnazială Nr. 1 Cristolț

  • I., II., III., IV. (simultan) 08.10.2021 – 21.10.2021

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.