Fotbaliștii lui Marius Pașca au făcut egal cu Unirea Ungheni scor 2-2

Sâmbătă, în cadrul unei partide amicale desfăşurată pe terenul comunal din Treznea, SCM Zalău a terminat la egalitate, scor 2-2 duelul cu formaţia din Seria a IX-a, Unirea Ungheni.

Oaspeţii au marcat preimul gol în minutul 2, prin Iliescu, acesta transformând o lovitură de pedeapsă❗ Al doilea gol a fost marcat în minutul 70, de Petris care l-a învins pe portarul Andrei Pop cu un şut din interiorul careului.

❗ SCM Zalău a mai avut o bară spre finalul reprizei a doua, prin Valentin Culda.

❗ O primă repriză în care Zalăul nu şi-a creat multe ocazii, dar o repriză secundă mai bună în care echipa noastră a avut o posesie bună, dar şi câteva situaţii bune de a marca.

SCM Zalău : Miron (min.45, A.Pop) – Dulap, Kis (min.45, Jalbă), Vişan (min.60, F.Pop), Ardelean (min. 60, Cohan), Onicaş (min. 45, Stanciu), Calugher (min.80, Cubaş), Logon (min. 60, Culda), Forna, Petra (min.32, Istrate) şi S. Pop (min. 78, Cozma). Antrenor: Marius Paşca (principal) şi Alexandru Pop (secund)