Incendiu puternic la biserica ortodoxă din Pericei
În această dimineață Secția de pompieri Șimleu Silvaniei a fost solicitată să intervină la un incendiu izbucnit la biserica ortodoxă din Pericei. Au intervenit forțe în sprijin și din cadrul Detașamentului Zalău și SVSU Pericei.
Incendiul s-a manifestat la altar si nu s-a extins la imobil, nu au fost înregistrate victime.
Forțele și mijloacele implicate au fost: 4 autospeciale, 13 pompieri, un echipaj al ambulanței și personal al SVSU Pericei.
Incendiul s-a manifestat la altarul bisericii și a fost lichidat fără să se propage la restul clădirii, nu au fost identificate victime. Se acționează pentru înlăturarea efectelor negative ale evenimentului.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)