Medalii obținute de sportivii SCM Zalău la o competiție de judo organizată la Carei
Peste 320 de sportivi din România, Ungaria, Slovacia, Serbia și Ucraina s-au întrecut ieri la cea de-a doua ediție a Cupei Orașului Carei la Judo. Printre participanți s-au numărat și 10 judoka de la SCM Zalău, sportivi care au reușit 8 clasări pe podium și un loc patru.
O medalie de aur, două de argint și cinci de bronz au ajuns în visteria clubului zălăuan la finalul competiției. Competiția s-a desfășurat în Sala de Sport a Liceului Tehnologic ”Iuliu Maniu”, din Carei.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)