PNL sprijin pentru plata facturilor la energie: peste 1 milion de carduri de energie distribuite deja
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Cardurile oferite ca sprijin pentru plata facturilor la energie au ajuns deja la peste un milion de locuințe.
![↗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t46/1/16/2197.png)
,,Până la 20 februarie vom finaliza distribuirea pentru cei care au fost declarați eligibili fără să fie nevoie de clarificări. De la acel moment se pot efectua plăți, prin cele trei metode deja cunoscute: direct la poștaș, la oficiu sau prin intermediul aplicației pentru care zilele acestea se fac ultimele teste.”, Marcel Boloș, ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
![👉🏼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/1f449_1f3fc.png)
![👉🏼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/1f449_1f3fc.png)