Pompierii sălăjeni au intervenit în weekend la trei incendii
În acest weekend, pompierii sălăjeni au acționat la 3 incendii, dintre care menționăm 2 petrecute sâmbătă după-masă în același interval de timp:
– pompierii din cadrul Secției Jibou au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la acoperișul centralei termice(anexă) de la o hală aparținând unui operator economic (producție material lemnos) din localitatea Șoimuș. Au ars aproximativ 50 mp din acoperișul anexei;
– pompierii din cadrul Detașamentului Zalău au intervenit sâmbătă după-masă, în parcarea unui centru comercial pentru limitarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un autoturism.
În urma incendiilor nu au fost înregistrate victime, doar pagube materiale.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)