![▶️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/25b6.png)
Primăria Municipiului Zalău anunţă contribuabilii, persoane fizice şi persoane juridice, că în anul 2024 activitatea de încasare a impozitelor şi taxelor locale cu debit (impozite/taxe pe clădiri, impozite/taxe pe teren, impozite pe mijloacele de transport, taxe reclamă şi publicitate, etc.) va începe în data de
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
08.01.2024, iar amenzile, taxele pentru eliberarea sau preschimbarea actelor de identitate și alte taxe fără debit, se vor încasa începând cu data de
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
03.01.2024.