Pompierii sălăjeni au salvat un copilaș de 3 ani închis în casă de părinți
Marți, în jurul amiezii, pompierii sălăjeni au intervenit la un bloc de locuințe din cartierul Păcii din Zalău pentru a salva un copil de doar 3 ani.
Ajunși la fața locului, pompierii au constatat că minorul era închis în casă de către părinți și au ridicat o scară de mari dimensiuni pentru a intra pe geam în apartament.
Însă la indrumarea mamei acestuia, copilul a reusit să deschidă într-un final ușa, până la intervenția pompierilor care se pregăteau să intre pe la geam.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)