Președintele CJ Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a semnat două contracte pe PNRR
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
✍️ Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, s-a întâlnit miercuri, 8 februarie, la București, cu ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Cseke Attila, ocazie cu care a semnat două contracte de finanțare europeană, în valoare totală de aproape 4 milioane de lei.
🏥 Acestea vizează extinderea Ambulatoriului de specialitate de la Spitalul Județean de Urgență Zalău în Cehu Silvaniei, respectiv eficientizarea energetică a clădirii fostei Stomatologii din Zalău, cartierul Păcii.
☑️ Cele două contracte sunt finanțate prin componenta C5 – Valul Renovării din Planul Național de Redresare și Reziliență.