Președintele CJ Sălaj, Dinu Ianu-Sălăjanu, a verificat stadiul lucrărilor de pe drumurile județene
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0019.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014.jpg)
Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a făcut marți, 27 aprilie, o vizită de lucru pe șantierele a trei dintre proiectele de modernizare a infrastructurii rutiere din județ.
Prima oprire a fost pe DJ 191C Nuşfalău – Crasna – Zalău – Creaca, pe în zona Crasna-Aghireș.
„M-am bucurat să constat că pe acest șantier echipele s-au mobilizat, iar lucrările se derulează într-un ritm susținut. Avem promisiunea constructorului că după data de 20 mai va începe asfaltarea”, a declarat președintele CJ Sălaj.
![🚧](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc4/1/16/1f6a7.png)
„Pe tronsonul dintre Cehu Silvaniei și limita cu Maramureșul, lucrările avansează fără probleme, în timp ce pe Crișeni-Cehu, am solicitat firmei constructoare să accelereze ritmul de activitate pentru a recupera întârzierile înregistrate”, a subliniat președintele CJ Sălaj.
Ce indicatii pretioase a dat cantaretu! Asta nu stie cum il cheama, nici cu buletinul in mana.