Primarul Cristian Lazăr a premiat elevii olimpici din Șimleu Sivaniei, 5 aprilie 2023
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Miercuri, 5 aprilie 2023 , la Primăria Orașului Șimleu Silvanie, intr-un cadru festiv, primarul Cristian – Mihai Lazar a inmanat diplome si premii in bani olimpicilor de la institutiile de invatamant din Orașul Simleu Silvaniei.
Alaturi de olimpici, au fost invitati si profesorii acestora pentru a le multumi pentru perfomana si munca acestora, pentru calificarea la etapa nationala a concursurilor scolare.
„Susținem performanta și premiem elevii care au reușit să obțină rezultate la olimpiadele școlare și să se califice în etapa națională. Am organizat un eveniment special pentru a da un bun exemplu tuturor. Simleul se mândrește cu voi. Sunteti ambasadorii comunității noastre.Felicitări elevilor, părinților și profesorilor noștri.Ați făcut treabă bună”, a transmis primarul Cristian Lazăr.