Primarul Marian Mirișan a recepționat lucrările de asfaltare a DC70 Stârciu – Buciumi
Primarul Comunei Horoatu Crasnei, Marian Mirișan a finalizat lucrările de asfaltare a tronsonului de drum comunal DC 70 care face legătura între localitățile Stârciu și Buciumi. Firma câștigător care a executat lucrările este compania Delcar SRL.
Drumul care face legătura între Stârciu și Buciumi a fost complet modernizat și asfaltat, astfel că traficul se desfășoară în cele mai bune condiții.
Zona este o adevărată comoară cu peisaje uimitoare, o zonă care a devenit foarte atractivă din punct de vedere turistic, odată cu modernizarea drumului. Aici au înceut deja construirea mai multor cabane turistice, semn că proiect finalizat de primarul Marian Mirișan a fost mult așteptat de cetățeni.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)