SCM Zalău a pierdut derby-ul cu Minaur Baia Mare scor 2-1

⚽ SCM Zalău a fost învinsă sâmbătă  cu scorul de 2-1 de Minaur Baia Mare , într-un meci din cadrul eatapei a 14, desfăşurat pe Stadionul „Viorel +”.

❗❗❗ #SCMZalău aproape 80 de minute din o f(având în vedere şi cele patru minute de prelungire) in inferioritate numerică. după eliminarea lui  Raul Stanciu, din minutul 16. Pe lângă cartonaşul roşu primit de Stanciu, arbitru de centru a mai acordat 5 cartonașe  galbene echipei zălăuane.

Golul echipei noastre a fost marcat de Mihai Forna, în minutul 21, iar pentru gazde au marcat: Vasile Pop(min 62), Alexandru Pop (min 90+3)

❗️❗️❗️ #SCMZalău a primit primul gol când juca în 9 oameni, #Mihai Forna fiind nevoit să părăsească terenul accidentat pentru a primi îngrijiri medicale, locul său fiind luat de #AlexandruJula după primirea golului.

❗️❗️❗️ #MinaurBaiaMare a marcat golul victorie în ultimele secunde, dintr-o fază discutabilă de offside.