SCM Zalău face spectacol și bate la scor Luceafărul Oradea

Sâmbătă, 23 octombrie, începând cu ora 15:00, SCM Zalău a susținut ultimul meci din cadrul turului, pe teren propriu, echipa Luceafărul Oradea.

Zălăuanii au obținut o victorie clară 4-0 și încheie seria neagră de înfrângeri, iar vacanța va fi o oportunitate foarte bună ca lucrurile la echipă să intre oe făgașul normal.

Este și un debut de succes al noului antrenor de la SCM Zalău, Dorin Toma – fostul antrenor al echipei Poli Timișoara.

Jocul a început bine pentru echipa noastră, iar la pauză SCM Zalău a intrat cu scorul de 1-0, gol marcat în minutul 41 de atacantul Sergiu Pop.

A doua repriză a fost un real spectacol fotbalistic, iar jucătorii SCM Zalău reușind să marcheze alte trei goluri, respectiv : min86 Dan Berci, mon 88 Romaric Logon și Sergiu Negruț penalty min 90+1.

Antreprenorul SCM Zalău, Dorin Toma s-a declarat mulțumit de prestația echipei și spune că se vor pregăti foarte bine pentru a reuși să recupereze punctele pierdute și la final să revină în topul clasamentului.