SCM Zalău a disputat ultimul duel al returului Ligii a III-a. Vineri, la ora 15.00 SCM Zalău a evoluat în deplasare, împotriva formaţiei Progresul Șomcuta Mare, într-un meci contând pentru ultima etapă a returului. Pentru echipa Municipiului Zalău a fost ultima verificare înaintea marelui examen – barajul de promovare în Liga a II-a.

Vasile Jula a început jocul cu următorul 11 titulari: Pop Andrei – Pop Florin, Kis Lorant, Vișan Bogdan, Ardelean Iustin – Cozma Dănuț, Cubaș Denis, Onicaș Mihai, Duma Sebastian – Stanciu Raul, Romaric Logon.

Rezerve: Mare Tudor, Miron Bogdan, Jula Alexandru, Calugher Vadim, Jalba Cristian, Cohan Mihai și Forna Mihai. Antrenori: Jula Vasile si Pop Alexandru.

Echipa condusă de antrenorul principal Vasile Jula a început bine jocul astfel că Sebi Duma a reușit să deschidă scorul în minutul 20 și Zalăul era în avantaj. În minutul 55, Progresul Șomcuta Mare rămâne în 10 oameni după ce un jucător vede cartonașul roșu. În minutul 65, Vișan înscrie un autogol astfel că Progresul Șomcuta Mare reușește egalarea 1-1.

Vadim Calugher reușește un super gol de la 25 de metri direct în vinclu

Scorul final a fost 2-1 pentru SCM Zalău. Golul victoriei a fost marcat de Vadim Calugher în min. 90+2 care a marcat un eurogol, cu un șut direct în vinclu porții de la 25 m. Vadim Calugher a fost declarat omul meciului.

One thought on “SCM Zalău încheie campionatul cu victorie în fața Progresul Șomcuta Mare scor final 2-1