Ședința lunară a Colegiului Prefectural Sălaj
Instituţia Prefectului Sălaj a găzduit, vineri, şedinţa lunară a Colegiului Prefectural.
Pe ordinea de zi s-au aflat:
– raport privind activitatea derulată de APM Sălaj în anul 2023, pe domeniile specific (Agenția pentru Protecția Mediului Sălaj);
– situația privind controlul, exploatarea și întreținerea sistemelor individuale adecvate de colectare și epurare a apelor uzate (fose septice) la 31 decembrie 2023 (Garda de Mediu Sălaj);
– monitoringul integrat și calitatea resursei de apă din bazinul hidrografic Someș, aferent județului Sălaj (Sistemul de Gospodărire a Apelor Sălaj);
– prevenirea incendiilor la gospodăriile din mediul rural; principii și tipuri de intervenții. Incendiile de locuințe și anexe gospodărești în contextul creșterii numărului de arderi de vegetație uscată (Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență Sălaj).
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)