Un tâlhar clujean condamnat, prins de polițiștii sălăjeni
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Condamnat la închisoare pentru tentativă la tâlhărie, depistat și încarcerat de poliţiştii sălăjeni.
Vineri, 26 mai a.c., polițiștii Compartimentului Urmăriri – Serviciul de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj au depistat și reținut un bărbat de 38 de ani, din municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj.
Judecătoria Cluj Napoca a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare în regim de detenție, pentru săvârșirea infracțiunii de tentativă la tâlhărie.
Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Gherla, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnat.