Vernisaj dedicat Zilei Mondiale a Teatrului de Păpuși
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
28 Februarie, ora 18: 00, la Vernisajul ,,Mică istorie a teatrului de păpuși din România” , dedicat Zilei Mondiale a Teatrului de Păpuși din luna martie.
În cadrul expoziției vor putea fi văzute scene cu păpuși din piese de teatru, documente și documentare în format audio-video, precum și două animații stop-motion realizate de Maia Boldor. În program la vernisaj: interpretare muzicală la toacă de Dacian Boldor.
Loc: Casa Municipală de Cultură Zalău
Expoziția va putea fi vizitată începând de miercuri, pe parcursul a trei săptămâni, în intervalul orar 8:00-17:00.
Pentru accesul la expoziție (cu grupuri) este necesară o programare la nr. de telefon 0260/661600.
Preț bilet 5 lei.