Viceprimarul Jiboului, Vlad Pașcalău, împarte apă potabilă cetățenilor pe perioada caniculei
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![M](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
În contextul #temperaturilor extrem de #ridicate si a #disconfortului termic si ținând cont de faptul ca județul Sălaj se afla sub #cod #rosu
de temperaturi ridicate, Primăria Orașului Jibou, prin intermediul personalului din Serviciul Poliției Locale, vine în sprijinul cetățenilor, prilej cu care oferă celor aflați apa potabilă la cortul de prim-ajutor.
![🔴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f534.png)
„Am montat un cort de prim ajutor unde distribuim apă potabilă iar in caz de situații urgente, acordam ingrijiri, fiind prezent in acest sens si un cadru medical din cadrul Spitalului Orășenesc Jibou
, în persoana domnului asistent șef Ureche Valer.
![🆘](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t28/1/16/1f198.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)