Victorie pentru SCM Zalău în amicalul de pe Arena Dan Păltinișanu din Timișoara
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Sport Club Municipal Zalău a obținut astăzi o victorie împotriva formației Poli Timișoare, într-un meci disputat chiar pe Arena Dan Păltinișanu. SCM Zalău a câștigat cu scorul de 2-1, ambele goluri ale echipei SCM Zalău fiind marcate de atacantul Stefan Nikolic.
Scorul pauzei a fost 2-0 pentru Zalău, echipa gazdă reducând din handicap în minutul 47, prin Târșă.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
![🔴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f534.png)
![🟡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1/16/1f7e1.png)
![🔴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f534.png)
![🟡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1/16/1f7e1.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/https___www.prosport.ro_wp-content_uploads_2013_12_11744889_1-nikolic-300x169.webp)
Omul meciului – Stefan Nikolic