CJ Sălaj a mărit cu 10 milioane de lei bugetul pentru reabilitarea DJ191 D Valcău – Cluj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
În cadrul ședinței de azi Consiliului Județean Sălaj, consilierii județeni au aprobat proiectul de hotărâre privind actualizarea bugetului proiectului „Reabilitare și modernizare DJ 191D: Valcău de Jos – Fizeș – Sâg – Tusa – limită județ Cluj”.
Concret, este vorba de o majorare cu peste 10 milioane de lei pentru cei 12 kilometri de drum județean care este reabilitat printr-un proiect european.
„Din cauza inflației pe piața materialelor de construcții, am majorat valoarea totală a proiectului cu 10,6 milioane de lei. Tronsonul menționat are o lungime de 12 kilometri, este reabilitat prin Programul Operațional Regional și are o valoare totală de 69 milioane de lei”, transmite vicepreședintele CJ Sălaj, Szilagyi Robert.