În perioada 4 august-31 octombrie 2021 se execută măsurători în toate satele din COMUNA ALMAȘU pentru întabularea gratuită a tuturor imobilelor situate în intravilan.
![📋](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t2b/1/16/1f4cb.png)
Acte necesare: – TITLU DE PROPRIETATE
– ACTE NOTARIALE (certificat de moștenitor, acte de partaj etc.)
– SENTINȚE JUDECĂTOREȘTI
– BI/CI , CERTIFICAT DE DECES AL PROPRIETARILOR
![‼️](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
Toți cetățenii sunt rugați să-și pregătească actele sus-menționate pentru a le putea prezenta topografilor în momentul efectuării măsurătorilor. Cei care nu vor fi acasă, sunt rugați să lase documentele la un vecin sau la o altă persoană de încredere.
![1️⃣](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/31_20e3.png)
Măsurătorile încep cu localitatea ALMAȘU, în perioada 4 – 27 august 2021, începând de la nr. de casă 1 și 404, de o parte și de alta a drumului.
![🔜](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/tdf/1/16/1f51c.png)
Pentru celelalte sate perioada va fi anunțată ulterior.
![🔭](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/tff/1/16/1f52d.png)
Pentru terenurile situate în extravilan, măsurătorile se vor efectua în perioada 1 noiembrie 2021 – 19 octombrie 2022, conform unui grafic ce se va comunica ulterior. Până la începerea măsurătorilor în extravilan, cetățenii sunt rugați să-și identifice toate parcelele.