Primarul Ioan Roșan a depus un proiect pentru construirea unui centru de zi pentru copii
Primarul Comunei Valcău de Jos, Roșan Ioan, a depus o cerere de finanțare pentru construirea unu centru de zi pentru copii expuși riscului de a fi separați de familie.
Proiectul este finanțat din fonduri europene prin PNRR și are o valoare totală de 1,9 milioane lei. Investiția se va realiza în localitatea Valcău de Sus.
Proiectul cu toate documentațiile necesare a fost depus la data de 18 februarie 2024 pe PNRR – C13 – Crearea unei rețele de centre de zi pentru copii expuși riscului de a fi separați de familie (sesiunea 2).
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)