SCM Zalău a făcut spectacol în meciul câștigat cu Sighetu Marmației
SCM Zalău s-a impus într-o manieră categorică în fața echipei de pe locul secund, CSM Sighetu Marmației, într-un joc din etapa a 7-a a play-off-ului Seriei a 10-a, a Ligii a 3-a.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/434051996_1001371421667962_4111857270804837530_n.jpg)
Echipa antrenată de Cristian Lupuț a trecut cu scorul de 6-1, la pauză 2-1, prin golurile marcate de Zimța, în minutul 32, Nikolic, în minutul 45+2, Cristea, în minutele 47 și 89 și Sg. Pop, in minutele 64 și 90+2. Pentru oaspeți a marcat Mensah, în minutul 13 din lovitură de pedeapsă.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/Banner-Dreapta-Unita-780-x-150-1.jpg)
Pentru echipa Zalăului urmează partida cu CSM Olimpia Satu Mare, meci programat vineri, 10 mai, de la ora 18.00, la Zalău.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)