Secretarul de stat Radu Szekely a vizitat Colegiul Național ,,Simion Barnuțiu” din Șimleu Silvaniei
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0019.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014.jpg)
În cursul zilei de marți, 20 aprilie, Szekely Radu – secretar de stat în cadrul Ministerului Educaţiei, a făcut onoarea de a vizita Colegiul Național ,,Simion Barnuțiu” din Șimleu Silvaniei.
Înaltul demnitar se află în vizită de lucru în județele din Transilvania și este a doua oară când onorează cu prezența inivitația celor din Șimleu, prima dată fiind prezent la festivitatea de sărbătorire a 100 de ani de existență a colegiului.
„Îi suntem profund recunoscători și îi adresăm calde mulțumiri pentru interesul sincer manifestat față de învățământul șimleuan”, a transmis Zoltan Kovacs, consilier local al Orașului Șimleu Silvaniei.