UDMR, primul pe buletinul de vot la alegerile europarlamentare din 9 iunie
Biroul Electoral Central a stabilit, luni, prin tragere la sorţi, ordinea în care partidele politice vor apărea pe buletinele de vot la alegerile europarlamentare şi locale din 9 iunie.
Ordinea pe buletinul de vot la Alegerile Europarlamentare din 9 iunie
UDMR este primul pe listă, urmat de Alianţa Electorală PSD-PNL pe locul 2, pe locul 3 este Partidul Reînnoim Proiectul European al României, pe pozițai 4 se află AUR, Partidul Umanist Social Liberal (PUSL) este pe 5, iar pe poziția 6 se află Alianţa Dreapta Unită USR-PMP-Forţa Dreptei.
Ordinea de înscriere a candidţilor independenţi pe buletinele de vot este următoarea: locul 13 – Paula-Marinela Pîrvănescu, locul 14 – Vlad-Dan Gheorghe, locul 15 – Nicolae Bogdănel Ştefănuţă şi locul 16 – Dumitru Silvestru Şoşoacă.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)