Vizita transnațională a 9 cadre didactice, la Primăria Municipiului Zalău și Prefectura Sălaj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Un grup format din 9 cadre didactice provenite din Anglia, Spania și Italia, parteneri ai proiectului Erasmus+ în care este implicată Grădinița cu Program Prelungit “Ion Creangă” din municipiu au efectuat astăzi o vizită la Primăria Municipiului Zalău.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/03/336562940_236435585449029_3964320660801094479_n-300x169.jpg)
Având în vedere tematica proiectului – “Comunitatea locală”, conducerea grădiniței a cuprins în programul de activități o vizită la Primărie. În cadrul acesteia, secretarul general Marina Fazacaș, alături de reprezentanți ai instituției, le-au transmis cadrelor didactice un cuvânt de bun venit și le-au vorbit despre colaborarea dintre Primărie și Grădinița „Ion Creangă”, iar la final le-au prezentat galeria Primarilor din holul instituției.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
Conducerea Instituţiei Prefectului Sălaj a primit, joi, vizita unui grup de profesori din Anglia, Italia şi Spania, alături de cadre didactice de la Grădinița cu Program Prelungit „Ion Creangă” Zalău, județ Sălaj, în cadrul proiectului Erasmus+ pe care unitatea de învăţământ preşcolar din municipiu îl derulează în această perioadă.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/03/336051748_1595283734278685_2109036501137275631_n-300x200.jpg)
Prefectul Dari Toma, împreună cu subprefectul Adriana Sabou, au făcut, alături de oaspeţii Erasmus, un tur al clădirii, în cadrul căruia au fost prezentate aspecte din procesul de reabilitare a Palatului Administrativ.
Ulterior, prefectul Dari Toma le-a vorbit cadrelor didactice despre atribuţiile şi rolul Instituţiei Prefectului la nivel judeţean.